Den dětských úrazů

Naše škola je zapojena do projektu  „Program prevence dětských úrazů“. V loňském roce všichni žáci absolvovali kurz první pomoci na naší škole. Letos jsme vyjeli do Telče na základní školu Masarykova, kam se sjeli i okolní školy zapojené do tohoto projektu. Akce byla určena pro žáky 4. tříd. Počet našich žáků nám ale umožnil vzít na toto nejen žáky čtvrté třídy, ale i třetí a páté. Bylo zde nachystáno šest stanovišť: městská policie, hasiči, masáž srdce, ošetřování ran, autonehody a vyprošťování ,omamné látky a šikana. Žáci je v družstvech postupně procházeli. Na  každém stanovišti si  nejprve vyslechli teorii s názornými ukázkami a poté si vše prakticky vyzkoušeli. Akce byla velmi zdařilá a přínosná.